TJ Olympia Bruntál-Atletika

motto: “Nevyplněno”

Založeno: 26.03.1991 (27 let) Určeno pro děti Určeno pro dospělé Nábor nových členů
Zastoupení:Předseda TJ -Jan Urban E-mail: sport0062@s21.cz Telefon: 606 840 173 Web: http://www.olympiabruntal.cz/
Adresa: Zahradní 1 Bruntál 792 01 Zobrazit na mapě

O nás

TJ Olympia Bruntál

Vznikla 2.12. 1988 a má 804 členů, kteří se sdružují v oddílech atletiky, kopané, bowlingu, rekreačního sportu, minikár a oddílu České asociace sportu pro všechny. TJ Olympia má bohatou sportovní tradici, vždyť z této TJ pocházejí reprezentanti České republiky v atletice Jarmila Urbanová, Zdeněk Mezulianík, Barbora Fišarová, Hana Hornišerová, Šárka Procházková, Lucie Křížová, Kamila Němcová, Petr Jakob či Jakub Šesták.

Prioritou TJ je péče o mládež. Starší a mladší žáci Olympie hrají krajskou soutěž kopané. Přípravka oddílu kopané získala v minulé sezoně titul přeborníka okresu. Družstvo mužů a dorostu hraje krajskou soutěž a ženy Olympie vybojovali v roce 2012 postup do II. ligy.


Mladí běžci atletického oddílu TJ Olympie Bruntál patří k republikové špičce.

Olympia Bruntál je pořadatelem každoročního evropsky uznávaného běžeckého závodu „Mezinárodní večerní běh Bruntálem“. který má za sebou již XXXX.ročníků a startují na něm každoročně přední světoví běžci a Česká elita. TJ Olympia Bruntál pořádala již 8 mistrovství ČSSR a ČR v přespolním běhu a krajské přebory.

V prosinci pořádá Olympia tradiční „Mezinárodní halový fotbalový turnaj žáků“ na kterém startují každoročně přední evropské a České prvoligové kluby. Tento má za sebou již XVIII.ročníků. Další velkou fotbalovou akcí je prosincový halový turnaj seniorů, který je zařazen do evropské série GP seniors a startují na něm celky Maďarska, Německa a Slovenska.

V roce 2003 si oddíl vybudoval nové fotbalové hřiště a sociální zařízení, jehož druhá etapa včetně restaurace byla dokončena v roce 2007. V červenci 2008 vybudoval fotbalový oddíl fotbalového hřiště s umělou trávou a umělým osvětlením. V roce 2012 v tomto areálu vybudoval kabiny a sociální zařízení. Vše v hodnotě 18 mil. Kč.

TJ Olympia Bruntál udržuje partnerské výměnné vztahy s družebními kluby Podistica Castellarano v Itálii, ASV Salzburg v Rakousku, maďarský SC Esztergom, JCP Štúrovo,Čičo Dunajská Streda a Loko Trnava na Slovensku a SG Plungé v Litvě.

Dlouholetým předsedou je zakladatel TJ Jan Urban. 

Historie