Tělovýchovná jednota Ostrava

motto: “Nevyplněno”

Založeno: 14.05.1952 (66 let) Určeno pro děti Určeno pro dospělé Nábor nových členů
Zastoupení:Miloš Matula - sportovní manažer E-mail: sport1500@s21.cz Telefon: 596 634 261, 602 549 522 Web: www.tjostrava.cz
Adresa: Varenská 40a Ostrava 70200 Zobrazit na mapě

O nás

Tělovýchovná jednota Ostrava organizuje sportovní, společenské, kulturní a volnočasové vyžití dětí, mládeže, dospělých, výkonnostních a vrcholových sportovců, handicapovaných občanů a široké veřejnosti.

 

Naše Tělovýchovná jednota provozuje tyto sportovní kluby: Golf, Jóga, Judo, Kanoistika, Plavání, Stolní tenis, Šachy, Volejbal

 

Nabízíme tyto služby:

Organizování sportovních dnů pro dospělé i děti

Zájemci si mohou objednat na sportovním úseku TJ Ostrava veškerou přípravu, organizaci a zabezpečení soutěží v našem sportovním areál.

Nabízíme mnoho sportovních disciplín: volejbal, badminton, tenis, squash, futsal, beachvolejbal, basketbal, nohejbal, házená, stolní tenis, golf, petangue, kroket, šachy, ruské kuželky a případně zajistíme i další netradiční sporty.

Pronájem sportovišť

Možnost dlouhodobého nebo jednorázového pronájmu sportovišť.

Sportovní soustředění

Nabízíme uspořádání sportovního soustředění. K dispozici celý sportovní areál, ubytovna, restaurace s celodenním provozem.

Sauna

Nabízí prohřívárnu pro 8 osob, bazén a odpočívárnu s občerstvením.

Regenerace

Nabízí 2 hydromasážní vany, zdravotní a sportovní masáže, baňkování, aromaterapie.

Výuka juda

Kurzy pro mladé zájemce o bojová umění se zaměřením na judo.

Klubovny

V našich dvou klubovnách je možno uspořádat turnaje v šachách i jiných deskových hrách, semináře, školení i různé oslavy. Restaurace v areálu.

Golfové kurzy pro začátečníky

Nabízíme instruktáž o golfové hře, výklad pravidel, získání základních herních dovedností na tréninkové louce pod odborným vedením profesionálních trenérů. Základní golfové vybavení lze zapůjčit. Kurz je možno zakončit získáním Zelené karty = oprávnění ke hře na golfových hříštích.

Lekcí je možno absolvovat buď s dojížděním nebo pobytově (ubytování a stravování v hotelu v Šilheřovicích)

Příměstský sportovní tábor

Týdenní (pondělí až pátek) tábor pro děti, s každodenním nástupem do 8.00 hod a ukončením v 16.00 hod, se zaměřením na všeobecný sportovní výcvik (basketbal, tenis, stolní tenis, volejbal, beachvolejbal, nohejbal, sebeobrana, badminton, petanque, kroket, tábornictví). Strava: svačina, oběd, pitný režim.

Ubytování

Ubytovna s celoročním provozem pro nenáročné. Kapacita ubytovny je 21 lůžek, k dispozici jsou 4 dvoulůžkové, 3 třílůžkové a jeden čtyřlůžkový pokoj. Sociální zařízení (sprchy a WC) jsou přístupná na patře. Pro náročnějšího hosta je připraven komfortně vybavený apartmán pro 2 až 3 osoby (sociální zařízení, kuchyňka, televize, internet).

Restaurace

Nově zrekonstruovaná restarace nabízí snídaně, obědy, večeře, uspořádání oslav, firemních akcí atd.

Historie

Dne 14. května 1952 byla založena ZSJ Ocel NHKG, předchůdce dnešní TJ NH. Se 400 členy v oddílech volejbal, stolní tenis, vzpíraní, lyžování, atletika, hokej, fotbal, lukostřelba, box, košíková, gymnastika. První pronajaté hřiště v kunčické Vrbině.

V roce 1956 se začíná sportovat na rozestavěném stadionu v Zábřehu. Zároveň byla započata výstavba loděnice na řece Opavě v Děhylově.

V roce 1958  se začal používat nový název TJ Nová huť KG Ostrava. Počtem členů jednota patřila mezi deset největších tělovýchovných jednot v kraji (14 oddílů, 600 členů).

20. března 1961 dochází ke sloučení s TJ Tatran Ostrava. Nová TJ NHKG Ostrava má na 1.500 příslušníků, k tomu dosavadní vybavená sportoviště Tatranu – halu u Frýdlantských mostu, tenisové kurty v Komenského sadech.

Rok 1985 na Varenské předána I. etapa výstavby areálu (hala, devět tenisových kurtů, šest volejbalových kurtů, provozní budova). Volejbalistky Y. Procházková a I. Čechová nejúspěšnější hráčky mistr. ČSSR. Na stadionu v Zábřehu dojezd etapy Závodu míru.

Rok 1989 dokončení výstavby areálu na Varenské.